Tunded ja tehnikad uues normaalsuses

Toimub veebis 21. ja 22. oktoobril 2020

Head haridusfestivalist osavõtjad!

Urmas Klaas, Tartu linnapea

Kui harjumuspärasel sügisel istuvad koolipinki õpilased ja õpetajad tulevad klassi ette, siis usun, et see aasta on meie hariduselu, koolikorraldust ja õppimist oluliselt raputanud. Me oleme hakanud hariduse saamisele ja hariduse andmisele sootuks teise pilguga vaatama, hakanud otsima uusi teid kõigeks selleks, mida me nimetame uueks olukorraks. Kui kevadise viirusega tuleb meil täna hakata kohanema, siis viiruselainega kaasnenud uued lahendused ja koolielu ümberkorraldamised saavad olla meile tulevikuks vaid heaks õppetunniks ja teadmiseks meie võimalustest ja võimekusest.
 
Võibolla ongi see aasta juhatanud meid korraks tagasi juurte juurde – kuskile sinna XVII sajandi keskpaika, mil alles tekkisid esimesed koolid ja ilmusid esimesed maakeelsed aabitsad. Aega, mil tuli olematust panna kasvama võrse, mida me täna tunneme tugeva ja hinnatud Eesti hariduskeskkonnana. Ka siis, ja just siis, tehti kõige keerukamates oludes võimatut ja loodi hariduse jagamise ime.
 
Aeg-ajalt vajame me puhtalt lehelt alustamist, vajame raputust, et avastada uusi võimalusi, kasutamata väärtusi ja leida üles tugevamaks saamise võtmed. Olen kindel, et tänavune haridusfestival pakub kõike seda ja teeb meid uueks õppeaastaks ja uuteks väljakutseteks tugevamateks ja tarmukamateks.
 
 
Urmas Klaas
Tartu linnapea

 

Kolmapäev
21
Oktoober
Kuidas koolid on õpet korraldanud sel õppeaastal? Merike Kaste, Ene Tannberg, Rein Uusmaa, Hiie Asser, Heidi Kiuru, Ruth Ahven, Aune Valk
Uuenda Zoomi versiooni
Neljapäev
22
Oktoober
Lasteaiaõpetaja mitu külge: koduõpetaja lisatuge vajavatele kooliõpilastele. Olivia Voltri, Kaisa Haugas, Gretel Kant, Mirjam Köster, Urve Tamm, Elina Lindemann.
Kuidas toimub informatsiooni salvestamine pikaajalisse mällu? (vene keeles). Uliana Väizja
Vaata kogu programmi
Avaleht Programm Sarjad Asukohad Korraldajad