Vajadused ja võimalused koostööks lastevanematega

Õpetajad, lapsed ja vanemad: neil kõigil on anda iga päev oma panus ning nad kõik seisavad silmitsi oma katsumustega. Uuringud näitavad, et neil kõigil võib olla igapäevaraskuste tõttu vaimse tervise muresid. Parimal juhul saab kool olla kohaks, mis annab haridust ning jagab ideid ja praktikaid – seda ka lastevanematele.

Kool saab olla lapsevanemale toeks infoga ning jagada oma visiooni ja lähenemisi, isegi metoodikaid selle kohta, kuidas olla lapse arengule toeks. Kool saab pakkuda vanemale tuge selles, kuidas tulla toime oma rolliga ja olla parimal viisil lapse jaoks olemas.

Tartu Herbert Masingu Koolis pakume lastevanematele koolitusprogrammi, igakuiseid tugigruppe ja loenguid ning eelkoolilaste vanemate koolitusi. Töötoas jagamegi meie koolis toiminud praktikate kohta nii edulugusid kui ka keerulisi tahke. Hea meelega kuulame ka töötoas osalejate kogemusi.

Umberto Dorus Geerts töötab Tartu Herbert Masingu Kooli sotsiaalpedagoogi ja õpetajana ning tegeleb lastevanemate tugigruppide ja loengutega. Ta on Peaasi.ee koolitaja ja töötab mitme programmiga, mis toetavad vanemate toimetulekut (“Imelised aastad”, “Hoolivad isad”). Kodus kasvavad tal kolm poega.