Sõprus tunnetega algab lasteaias

Vanus 0–7 on lapse arengus esmatähtis. Sel ajal omandab ta esimesed sotsiaalsed ja emotsionaalsed oskused, mis on vajalikud kogu eluks. Suurt rolli mängib lapse tunnete juhtimisel ja tundma õppimisel usaldusväärne täiskasvanu ja turvaline keskkond. Sellest räägime ka õpitoas.

Oleme veendunud, et alates sõimest on vaja lapsele rääkida erinevatest tunnetest ja õpetada neid väljendama mängu kaudu. See on tähtis selleks, et kasvaks eneseteadlik, tasakaalukas ja õnnelik inimene.

Õpitoas keskendume praktilistele ja samas mängulistele harjutustele, mis aitavad lastel tundeid juhtida. Näitame praktikaid, mida saab iga lasteaednik ja lapsevanem kergesti põimida lapse päevarütmi. Tutvustame enesejuhtimise töölehti ja materjale, kus on veel palju ideid tunnetega sõbraks saamiseks.

Olga Luptova võttis 2020. aastal oma südameasjaks Lasteklubis Väike Päike lapse enesejuhtimise. Tema juhendamisel ilmusid koostöös Väikse Päikse kirjastusega tunnete teemalised praktilised materjalid: metoodiline materjal „Saa tunnetega sõbraks“ ning tegevusvihik lastele „Harald ja Freia seiklevad tunnete maailmas“ (neljas keeles). Tal on palju praktilisi kogemusi ja psühholoogiateadmisi, mida ta suurima heameelega jagab nii lasteaiaõpetajatele kui ka lapsevanematele.

Olga Luptova on magistrikraadiga spetsialist, lastepsühholoog ja mänguterapeut. Viimased 10 aastat on ta töötanud laste, lastevanemate ja õpetajatega ning seitse aastat on ta andnud ka koolitusi. Kui ta tegi arengu- ja koolipsühholoogia valdkonnas teadustööd, siis ta mõistis tunnete teema olulisust aina rohkem. Ta töötab lastega, sest ta näeb nendes väga palju potentsiaali. Kui arendada ja toetada last varasest east saati, siis saab temast tulevikus suure tõenäosusega õnnelik ja tasakaalukas täiskasvanu.