Aruteluring “Mitmekeelne klassiruum Tartu linnas”

Töötoas on 160 kohta.
Töötuba toimub Tartu Annelinna Gümnaasiumi aulas.

Aruteluringis kohtume põnevate inimestega, et Kadri Leetmaa eestvedamisel arutada ja mõtiskleda, milline on mitmekeelne klassiruum Tartu linnas.

Püüame leida vastuseid paljudele küsimustele ja soovime kuulda erinevate osaliste arvamust. Millised võimalused on mitmekeelsel lapsel meie linnas? Miks peab üldse keeli õppima? Katsume kummutada müüti, et teises keeles õppimine vähendab aineteadmisi. Kas ja kuidas peaks riigikeelest erineva kodukeelega perekond oma lapsi toetama? Usume, et noor saab ka ise end aidata, aga kas tal on selleks tööriistad olemas?

Kadri Leetmaa on Tartu Ülikooli rände- ja linnauuringute keskuse juhataja ning inimgeograafia kaasprofessor. Tema uurimisteemad on seotud ebavõrdsusega ühiskonnas ja segregatsiooniga ruumis, rahvuspõhisusega segregatsioonis, ebavõrdsusega seotud linnapoliitikate ja -planeerimisega. Ta on “EL URBACTi” programmi Eesti kontaktpunkt, koordineerides aastatel 2021–2022 Eesti “URBACTi” haridusvõrgustiku projekti ettevõtlikkust kogu hariduskaarel. Lisaks on ta alates 2013. aastast Tartu linnavolikogu liige.

Töötoast tehakse otseülekanne Tartu haridusfestivali Facebooki lehel.