Lihtsad ja tõhusad mängud võõrkeelte tundides

Töötoas on 40 kohta.
Töötuba toimub Tartu Veeriku Kooli aulas.
Kuidas motiveerida õpilasi võõrkeelt õppima? Meie kogemus näitab, et parim motivaator on mäng. Muu hulgas jagame koolitusel nippe, mis aitavad õpetajaid väga erineva keeletasemega rühmas, kus on koos tugevad ja nõrgad õpilased. Samuti näitame, kuidas kaasata õppeprotsessi pagulasperede lapsi.
Tutvustame praktika kaudu mänge, mida võib õpetaja tõhusalt kasutada igas vanuses õpilastega. Need suhtlusmängud aitavad õpilastel tunnis saadud teadmisi kinnistada ja sõnavara suurendada ning saada enesekindlust omandatud teadmiste kasutamiseks suhtluses. Kõik teadmiste omandamiseks soovitatavad mängud on hoolikalt valitud ja neid on tunnustanud meie keelekursuste rohked osavõtjad. Töötoas saavad õpetajad esitada täpsustavaid küsimusi, osaledes nii mängude lõplikus väljavalimises.
Koolitus on praktiline ja lõbus: olge valmis ise kõiki mänge läbi proovima!
Lyosha Razin on keelekeskus GAME (Tallinn) juht ja metoodik ning võõrkeeleõpetajatele mõeldud raamatu autor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli vene filoloogina ja tal on magistrikraad hariduse juhtimises. Ta on üle 15 aasta tegelenud aktiivõppemeetodite arendamisega täiskasvanutele ja noortele ning korraldab regulaarselt koolitusi ja veebiseminare võõrkeeleõpetajatele üle maailma. Ta on korduvalt pälvinud vene ja eesti keele uuenduslike kursuste eest preemia Haridus- ja Teadusministeeriumilt.
Töötoast tehakse otseülekanne Tartu haridusfestivali Facebooki lehel.