Meediapädevuse aastakonverents “Meediaharidus 2.0: ära usu hundijuttu!“

25.–26. oktoobril toimub Tartu AHHAA keskuses meediapädevuse aastakonverents “Meediaharidus 2.0: ära usu hundijuttu!“

Konverentsil antakse haridustöötajatele hulganisti praktilisi tööriistu ja inspiratsiooni meediapädevuse arendamiseks kõikides kooliastmetes ning õppeainetes!

Esimesel päeval pakuvad demokraatia tuleviku ja sõnavabaduse teemal mõtteainet aukülaline president Kersti Kaljulaid ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba. Lisaks räägitakse uutest õppekavadest ning otsitakse vastust küsimusele, kes peaks vastutama laste ja noorte meediatarkuse eest. Baltikumi eksperdid jagavad inspireerivaid edulugusid meediakirjaoskuse õpetamisest meil ja mujal.

Teisel päeval annavad eksperdid praktilisi soovitusi tehisintellekti kasutamiseks. Tutvustatakse uusi tööriistu sotsiaalmeedias vandenõuteooriate ära tundmise õpetamiseks. Antakse nõu, kuidas suunamudijate audiovisuaalseid sisusid analüüsida. Õpime, kuidas erinevas vanuses, info- ja keeleruumis tegutsevate laste meediapädevust arendada. Kogu päeva jooksul on võimalik digimaailmaga seotud kaasuste osas politseinik Maarja Punakult nõu küsida.

Konverentsi esimesel päeval kogu programmist ja teisel vähemalt kahest töötoast osavõtnutele väljastab Eesti Rahvusraamatukogu koolitustunnistuse!

👉 Kohad täituvad kiiresti, seega broneerige oma koht juba täna! KLÕPSAKE SIIN, et liituda! Konverentsi ajakava on leitav Rahvusraamatukogu veebilehelt ja jooksev info Facebookis.

Meediapädevuse aastakonverentsi korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu ja Tartu Ülikool koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga, Euroopa Komisjoni esindusega Eestis, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonnaga ning Politsei- ja Piirivalveametiga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga